فرماندار شهرستان نکا در پی بارش شدید باران و بالاآمد آب ‘ نکارود ‘ ایجاد سیلاب بر لزوم آمادگی ساکنان حاشیه این رودخانه نسبت به تخلیه منازل تاکید کرد و گفت: در حال حاضر در برخی از نقاط رودخانه شاهد سر ریز شدن آب هستیم.

عبدالجواد توحیدی مقدم حوالی ساعت ۱۱ امروز دوشنبه در گفت و گو یی افزود : هم اکنون با استفاده از خودروهای دارای بلندگوی امداد آتش نشانی ، پلیس و هلال احمر هشدارهای آمادگی تخلیه منازل در حال انجام است.
وی با بیان اینکه نیروهای امدادی نیز درآماده باش کامل هستند ، ادامه داد: نیروهای امدادی در حال جا به جایی افراد مریض و سالخورده ساکن حاشیه نکا رود هستند.
فرماندار نکا گفت : در حال حاضر گشت های راه و شهرسازی و راهداری و امداد و نجات در منطقه در آماده باش کامل هستند.
به گزارش خبرنگاران ایرنا از شهرهای محتلف مازندران ، بیشتر مناطق شهری و روستایی استان از صبح امروز دوشنبه در پی شدت بارش باران که از شب گذشته شروع شده و همچنان ادامه دارد با آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها مواجه هستند.
بنابر گزارش های به دست آمده سطح آب رودخانه های بزرگ از جمله تلار در قائمشهر، تجن در ساری و بابلرود در بابل از حد معمول خود بالاتر آمده و خطر سرریز شدن و طغیان این رودخانه ها به داخل شهر زیاد شده است.
پیش بینی هواشناسی مازندران نشان می دهد که با بارش باران در مناطق جلگه ای و بارش برف در ارتفاعات به همراه وزش باد تا صبح روز چهارشنبه به صورت پراکنده در استان ادامه دارد.