برگزیدگان استاندارد استان مازندران در بخش های واحد تولیدی و صنعتی،آزمایشگاه های همکار و مدیران کنترل کیفی صبح امروز پنجشنبه در آیینی با حضور معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران و جمعی از مسئولان استانی معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، در این مراسم ۱۰ واحد برتر، پنج آزمایشگاه همکار و ۱۲نفر از مدیران کنترل کیفیت در استان مازندران توانستند به عنوان برتر و نمونه شناساسی و مورد تجلیل قرار بگیرند.
**مهر پروانه استاندارد بر بیش از یکهزار و ۴۰۰کالای مازندران
مدیر کل استاندارد مازندران در این مراسم به فعالیت۷۵۱واحد تولیدی و صنعتی دارای پروانه استاندارد در استان اشاره کرد و گفت: یکهزار و ۴۱۶محصول تولیدی استان دارای نشان استاندارد هستند.
مسعود جوادی تصریح کرد: در حال حاضر ۵۰۰استاندارد ملی در مازندران تدوین شده است که ۴۶مورد آن در یک سال اخیر به نشان های استاندارد استان اضافه شده است.
وی با اشاره به اینکه سالانه بیش از یکهزارو ۸۰۰مورد بازدید از بیش از ۱۳هزار مراکز عرضه استان مازندران انجام می شود، گفت: پارسال ۴۵هزار وسیله استان مورد سنجش قرار گرفت.
مدیرکل استاندارد مازندران با بیان اینکه نظارت بر اجرای استاندارد در ۲ محور بازرسی و صدور گواهی قابل پیگیری است، افزود: براساس قانون بیش از یکهزار و ۲۰۰قلم کالا و خدمات در کشور مشمول استاندارد اجباری است که در استان مازندران حدود ۸۰ درصد این کالاها و خدمات دارای علامت استاندارد هستند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، همزمان با هفته استاندارد (۲۱تا ۲۷مهر ) نمایشگاهی از کالاهای استاندارد شده شرکت های تولیدی مازندران با موضوع ‘استاندارد و حمایت از کالای ایرانی’ نیز روز گذشته در ساری گشایش یافت.
این نمایشگاه در قالب ۴۰ واحد تولیدی لوازم خانگی، صنعتی و صنایع کشاورزی با هدف معرفی موثر و شایسته توانمندی های کیفی تولیدی و خدماتی به مردم و توسعه آن در سطوح منطقه ای و بین المللی در محل نمایشگاهی نیاوران ساری واقع در کیلومتر هشت جاده ساری به قائمشهر به مدت سه روز دایر است.
۱۴ اکتبر مصادف با ۲۲ مهر روز جهانی استاندارد با شعار ‘استانداردهای بین المللی و چهارمین انقلاب صنعتی’ است و در کشورمان (۲۱تا ۲۷مهر ) به عنوان هفته استاندارد نامگذاری شده است.