مشاور وزبر نفت با اعلام این که تقریبا ۱۰۰ درصد شهرهای کشور از نعمت گاز برخوردارند، گفت که تاکنون ۸۲ درصد از روستاهای کشور از نعمت گاز بهره مند شده اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در حال حاضر ۶۲ هزار روستا در کشور وجود دارد که از این تعداد ۳۹ هزار روستا دارای جمعیتی بیشتر از ۲۰ خانوار هستند.
محمود آستانه روز دوشنبه در آیین بهره برداری از طرح های گازرسانی به شهرهای پول و کجور از توابع شهرستان نوشهر افزود: دولت با همه مشکلات و تحریم های ظالمانه توانسته چنین خدماتی را به مردم ارایه دهد.
وی اظهار داشت: دولت برای گازرسانی به هر خانوار ایرانی حدود ۱۰ میلیون تومان هزینه کرده است و این یک اقدام بزرگی است.
مشاور وزبر نفت گفت که تا پایان برنامه ششم توسعه روزانه باید یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب گاز در کشور تولید شود.
آستانه افزود: تمام تلاش ها بر این است تا بتوان سوخت گاز را جایگزین نفت کرد ضمن آنکه باید از مصرف این فرآورده نیز جلوگیری نمود.
وی گفت : هم اکنون روزانه یکصد میلیون لیتر بنزین و بیش از این مقدار نیز نفت گاز در کشور مصرف می شود.
آستانه همچنین اظهار داشت: دولت برای بیش از یکهزار و ۹۰۰ روستای فاقد گاز در کشور برنامه دارد و بزودی این تعداد روستاهای کشور هم گازدار می شوند.
وی افزود: امسال دولت برای گازرسانی در مازندران حدود ۴۵۶ میلیارد تومان اختصاص داده که این رقم با توجه به اوضاع اقتصادی کشور قابل توجه است .
در این ایین به صورت نمادین گاز مسجد جامع شهر کجور از توابع شهرستان نوشهر روشن شد.
بخش کجور نوشهر با برخورداری از ۶۲ روستا و ۲ شهر ، دستکم ۱۲ هزار نفر جمعیت ثابت و ۲۵ هزار نفر جمعیت متغیر دارد و این منطقه ییلاقی و کوهستانی درفاصله حدود ۷۵ کیلومتری جنوب شرقی نوشهر قرارگرفته است.