مدیرکل امور روستائی و شوراهای استانداری مازندران گفت که دهیاری های این استان در دولت تدبیر و امید بیش از ۱۲۵ میلیارد و ۳۱۵ میلیون ریال اعتبار دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حسن اصغریان رستمی   در جلسه شورای اداری شهرستان جویبار افزود که این میزان اعتبار از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون به دهیاری ها پرداخت شده است.
وی تعداد روستاهای مازندران را سه هزار و ۶۳۳ پارچه اعلام کرد و گفت که هفت هزار و ۸۰۶ نفر در این روستاها عضو شوراهای اسلامی و ۲ هزار و ۱۳۲ هم به عنوان دهیار فعالیت دارند.
مدیرکل امور روستائی و شوراهای استانداری مازندران با اعلام اینکه ۴۲٫۳ دهم درصد از جمعیت استان در روستاها زندگی می کنند ، گفت که این رقم ۱۶ درص بیشتر از میانگین کشوری است.
آمار جمعیت مازندران بر اساس نتایج آخرین سرشماری نفوس و مسکن حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر اعلام شد.
اصغریان رستمی بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت روستاها برای رونق اقتصادی تاکید کرد و گفت : در شهرستان جویبار دستکم ۴۷ قطعه آببندان به وسعت ۲ هزار و ۱۲۳ هکتار وجود دارد که می توان از این ظرفیت برای رونق اقتصادی روستاها استفاده کرد.
وی از دهیاران خواست تا از این ظرفیت ها برای اشتغال زایی نهایت استفاده را ببرند.
فرماندار جویبار هم در این جلسه از پرداخت ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به متقاضیان در این شهرستان در سال جاری خبر داد.
رجبعلی وهابی گفت که تاکنون ۱۴۲ نفر در بخش های صنعت و کشاورزی در این شهرستان برای دریافت تسهیلات بسته رونق تولید ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۱۴ طرح موفق به دریافت تسهیلات شده اند.