مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده، روحانیت نقش بی بدیلی در حکیم بنیان خانواده دارد توجه به زنان و دختران موجب کاهش آسیب های اجتماعی در خانواده می شود.

 فهیمه فرهمند پور ظهر سه شنبه در دیدار با آیت اله  نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران ضمن تبریک فرا رسیدن ایام الله ذیحجه ،اظهار داشت: با توجه به برنامه های کاری، در سفرهایی که به استانهای مختلف دارم  در بدو ورود به هر استانی با نماینده ولی فقیه آن استان دیدار می کنیم زیرا در جامعه ما  همواره قشر روحانیت مورد تکریم مردم بوده است و از این روی توصیه های شما مورد توجه و عمل ما قرار می گیرد.

مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده با اشاره به وجود برخی آسیب های اجتماعی در جامعه، گفت: برخی از این مشکلات ناشی از کم توجهی به خانواده ها است و در عین حال این معضل در خانواده ها مذهبی هم دیده می شود.

فرهمند پور، با بیان اینکه روحانیت هر استانی نگاه ویژه ای به توصیه های  نماینده ولی فقیه استان دارند ، افزود: درخواست ما این است که مبلغین و جامعه روحانیت در زمینه اهمیت توجه مردان به همسران و دختران برای مردم روشنگری کنند.

وی ادامه داد: بنابر فرموده پیامبر اکرم(ص) مردانی که حرمت زنان را نگه می دارند کریم هستند و مردانی که بر زنان حرمت نگه نمی دارند لئامت خود را می رسانند.

مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده،  ضمن بیان نقش موثر زنان در تربیت فرزندان و مدیریت خانواده، بر لزوم حفظ کرامت زنان، توجه به شرایط عاطفی زنان در خانواده توسط مردان تاکید کرد.

فرهمند پور، افزود: توجه به زنان و دختران در خانواده در کاهش  و جلوگیری از بسیاری آسیب های اجتماعی  نقش موثر دارد و اعتقاد ما این است که هیچ قشری به اندازه جامعه روحانیت نمی تواند در ترویج حجاب و عفاف  و آموزش مبانی خانواده نقش موثر ایفاء کند.

مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده،  در ادامه اظهار کرد: همه مدیران دولتی، رسانه ها جمعی، رادیو و تلویزیون و نظام آموزشی باید تلاش کنیم جامعه را به سمت اخلاق و ایمان سوق دهیم و اخلاق مداری باید در مساجد، تکایا و جلسات مذهبی ترویج شود.

وی، با اشاره در پیش بودن ماه محرم الحرام و برگزاری مراسم های عزاداری سالار شهیدان کربلا، ابراز داشت: این ایام بهترین فرصتی است که می توان در کنار عزاداری و بزرگداشت قیام عاشورا، به موضوع تحکیم بنیان خانواده  و نقش موثری که می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد پرداخته شود.

این مسئول در پایان ابراز داشت: اطمینان داریم که اگر جامعه روحانیت در کنار فرصت های دیگر مانند رسانه و فرهنگ   قرار بگیرد، در تحکیم بنیان خانواده و جلوگیری از آسیب های اجتماعی اثر گذاری بیشتری خواهد داشت.

مهر