حسن خیریانپور بر تشدید نظارت و بازرسی ها و تدوین برنامه کشیک نانوایی ها در ایام تعطیلات نوروز تاکید کرد و گفت؛ رعایت ساعت کار ؛ جلوگیری از تعطیلی خودسرانه؛ گرانفروشی به بهانه افزودنی های معمول بدون رضایت مشتری؛ کسری چانه؛ عدم کیفیت نان؛ عدم حضور مباشر و سایر موارد تخلفاتی به شدت مورد کنترل و بازرسی قرار گرفته و با موارد تخلفاتی به شدت برخورد شود . ‎

حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران در جلسه کارگروه گندم ؛ ارد و نان استان که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور فرمانداران برگزار شد ضمن تاکید بر تامین به موقع ارد واحدهای خبازی به ویژه در ایام تعطیلات نوروزی گفت: پیش بینی ورود مسافران و سکونت احتمالی جمعیت شناور در ایام تعطیلات نوروز لزوم بازنگری و بررسی سهمیه ارد واحدهای خبازی را با هدف تامین و تسهیل دسترسی به نان به عنوان یک ماده غذایی استراتژیک ضروری می کند.
حسن خیریانپور خطاب به فرمانداران تاکید کرد: فرمانداران نسبت به برگزاری جلسه کارگروه ارد و نان در ایام پایانی سال به منظور تبیین سیاست های ویژه تامین و نظارت بر تولید و عرضه نان اقدام نمایند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری افزود: ۱۰۲۰تن ارد خانه پز در ۹۴۳ روستای فاقد نانوایی برای ۳۶ هزار خانوار توزیع میشود که لازم است فرمانداران با احصا کد ملی سرپرستان خانوار مشمول دریافت ارد یارانه ای از تحویل به موقع ان به خانواده های مشمول اطمینان حاصل نمایند.
حسن خیریانپور بر تشدید نظارت و بازرسی ها و تدوین برنامه کشیک نانوایی ها در ایام تعطیلات نوروز تاکید کرد و گفت؛ رعایت ساعت کار ؛ جلوگیری از تعطیلی خودسرانه؛ گرانفروشی به بهانه افزودنی های معمول بدون رضایت مشتری؛ کسری چانه؛ عدم کیفیت نان؛ عدم حضور مباشر و سایر موارد تخلفاتی به شدت مورد کنترل و بازرسی قرار گرفته و با موارد تخلفاتی به شدت برخورد شود .
وی رعایت نکات بهداشت فردی و محیطی را در واحدهای خبازی مورد توجه قرار داد.
حسن خیریانپور بر پرداخت یارانه دولتی به مبلغ ۳۱۹۴ میلیارد تومان در حوزه ارد و نان در استان اشاره کرد و گفت؛ با اتخاذ تدابیر راهبردی و عملیاتی تا کنون ۲۰۰ میلیارد صرفه جویی منابع در استان انجام شد .
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ضمن تاکید بر اهتمام شعب بانک سپه دراستان نسبت به تسریع در پرداخت تسهیلات نوسازی؛ بهسازی و سرمایه در گردش واحدهای خبازی خواستار توجه و پیگیری فرمانداران برای جذب سهمیه های ابلاغی به شهرستانها با هدف انتفاع خبازان از بسته های حمایتی دولت شد .

خبر: اکبر مقدسی