ونگ وا// حسین پالار مدیر آموزش و پرورش نکا در جلسه شورای آموزش  پرورش این شهرستان گفت شبکه آموزش شاد تاکنون.حدود ۸۵٫۶ درصد دانش آموزان این شهرستان را تحت پوشش خود قرار داد.

وی با اشاره به بحران ویروس کرونا و تعطیل شدن مدارس گفت از هفته دوم اسفند دانش آموزان شهرستان را دسته بندی کردیم یک دسته کسانی بودند که بوسیله فضای مجازی و ارتباط با معلمان برخوردار بودند دسته دیگر کسانی بودند بوسیله شبکه آموزش تلوزیون آموزش می دیدند و دسته سوم که حدود ۲۵ درصد دانش آموزان بودند حتی تلوزیون نداشتند که بوسیله سی دی آموزشی و بسته های آموزشی و درسنامه به کمک دانش آموزان شتافتیم.

رئیس آموزش و پرورش نکا ضمن قدردانی از معلمان شهرستان که در جاهایی بوسیله فضای مجازی و در نقاطی حضور درب منازل دانش آموزان با حفظ رعایت بهداشتی و رساندن درسنامه و… تلاش کردند و همچنین در استان سایت مازند محتوا شکل گرفت و محتوای درسی بوسیله معلمان تدریس ودراختیار دانش آموزان قرار گرفت و اکنون شبکه شاد راه اندازی شد و حدود ۸۵٫۶ درصد دانش آموزان شهرستان تحت پوشش این شبکه قرار دارند ورتبه شهرستان از این لحاظ جزو ۱۰ شهرستان برتر استان است. وی درخصوص ایرادات مطرح شده این شبکه گفت چون به تازگی راه اندازی شد در ابتدا ایراداتی مشاهده شد و هر روز بر ایرادات آن کاسته شده و اکنون وسیله خوبی برای ارتباط دو طرفه دانش آموز با معلم می باشد.

در جلسه شورای آموزش و پرورش نکا که به ریاست توحیدی مقدم فرماندار نکا تشکیل شد علاوه بر بررسی وضعیت تحصیلی در شهرستان به مواردی همچون برنامه ریزی برای بزرگداشت هفته معلم، و…هم پرداخته شد. فرماندار در این جلسه همچنین ضمن قدردانی از تلاش معلمان و کادرآموزش و پرورش در این شرایط خاص گفت تکریم مقام معلم بایستی به فرهنگ عامه تبدیل شود.

در این جلسه همچنین گفته شد زنگ نمادین پاسداشت معلم از شنبه در شهرستان به صدا در خواهد آمد و برنامه های تکریم معلمان از طریق شبکه های مجازی برگزار می شود.

خبر/ اکبر مقدسی