مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : مرگ و مير ناشي از حوادث کار در شش ماهه امسال ۵۳ نفر(همگی مرد) هستند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴درصد افزايش يافت،

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران ، دکتر علی عباسی با بیان اینکه  از این تعداد ۴۲ نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند ،افزود : بر اساس آمارهاي موجود در شش ماهه سالجاری سقوط از بلندي با ۱۵ فوتي رتبه اول مرگ‌هاي ناشي از حوادث كار را به خود اختصاص مي دهد و  برق گرفتگی  با ۱۴  ، جسم سخت با ۱۱  ، سوختگی با ۷ و سایر با ۶ فوتی در رتبه هاي بعدي مرگ بر اثر حوادث كار قرار دارند.

مرداد ماه بیشترین فوتی

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران افزود :در شش ماهه امسال بيشترين مرگ‌هاي ناشي از حوادث كار با ۱۳ مورد در مرداد ماه و كمترين آن با ۴ مورد در فروردینماه ثبت شده‌ است .

بیشترین و کمترین شهر

این مقام اجرایی استان تصریح کرد : طي اين مدت شهرستان‌هاي ساری  با ۱۲فوتي ، نور با ۶ فوتي بيشترين و شهرستان‌هاي تنکابن، محمود آباد و بهشهر هر کدام با یک فوتي كمترين موارد مرگ بر اثر حوادث كار را داشتند.

تفکیک سن

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران به تفکیک سن متوفیان گفت : بیشترین سن مربوط به افراد ۳۱ تا ۴۰ سال با ۱۶ فوتی و سن بیش از ۵۱ تا ۶۰سال با ۵ فوتی کمترین آمار در این شش ماهه گزارش شده است.

 

کاهش ۲ درصدی مصدومین حادثه کار

عباسی افزود : بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد ۴۷۲ مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲درصد کاهش داشت از این تعداد ۴۴۸ نفر مرد و ما بقی زن هستند.

عضو شورای قضایی استان با اشاره به اينكه بيشترين حوادث ناشي از كار در بخش ساختمان ميباشد گفت:ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ايمني در كار ، رعايت استاندارد ها و قوانين مربوطه ، آموزش و ايجاد نظام اطلاع رساني و عبرت از حوادثي كه اتفاق افتاده را از مهمترين راهكارها در راستاي كاهش حوادث ناشي از كار دانست.