رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران گفت که در سال گذشته حدود ۱۳ هزار میلیارد ریال اعتبار عمرانی در این استان توزیع شد.

مفید غلامی راد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ساری افزود : در مجموع در سال گذشته حدود ۵۶ درصد از بودجه عمرانی مصوب به استان اختصاص داده شد.
وی بودجه جاری توزیع شده در سال ۹۷ در این خطه شمال کشور را حدود ۶ هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد که گفت که ۹۷ درصد از بودجه مصوب در این بخش هم اختصاص داده شد.
این مسئول افزود : اعتبار عمرانی سال گذشته برای پنج هزار و ۵۶۰ پروژه عمرانی نیمه کاره هزینه شد که تعداد زیادی از این پروژه ها خاتمه یافته است.
وی مجموع اعتبار عمرانی استان مازندران را در سال ۹۶ حدود ۱۲ هزار میلیارد ریال بیان کرد.
در سال ۹۶ حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار عمرانی در مازندران هزینه شد که ۳۰ درصد کمتر از اعتبار سال ۹۷ بود.
** اختصاص ۱۸۵ میلیارد تومان اعتبار به شهرداری ها
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران گفت: در سال گذشته حدود ۱۸۵ میلیارد تومان اعتبار عمرانی از سوی دولت به شهرداری های این استان تخصیص داده شد.
غلامی راد از پروژه زیرگذر شهید علمدار شهر ساری به عنوان یکی از پروژه های اجرایی عمرانی در مدیریت شهری مرکز مازندران یاد کرده که اعتبارش از سوی دولت تامین شد.
برای این پروژه عمرانی حدود ۱۲ میلیارد تومان بودجه اختصاص داده شد.
وی گفت : از این پس دولت اعتبار اختصاصی به مدیریت شهری را در قالب پروژه های عمرانی مصوب و مورد تایید پرداخت می کند و بدون تعریف پروژه عمرانی اعتباری در اختیار شهرداری ها قرار نمی گیرد.
مازندران ۵۸ شهر دارد که ۵۳ درصد از جمعیت حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری استان در این مناطق سکونت دارند. مجموع بودجه سنواتی شهرداری های این استان که از محل درآمدها تامین می شود حدود یک هزار میلیارد تومان برآورد شد که نیمی از این بودجه مربوط به شهر ساری است.
دولت تدبیر و امید در سال ۹۶ حدود سه هزار میلیارد ریال از محل مالیات بر ارزش افزوده بودجه به شهرداری و دهیاری های مازندران اختصاص داده بود.