معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران:

معاون سیاسی استاندار مازندران با بیان اینکه ۶٫۵ درصد از تردد کشور در مازندران است، خاطرنشان کرد: اگر رشد ورود ۱۵ درصدی گردشگران را مورد توجه داریم، نگاه ما در حوزه راه باید بازنگری شود چرا که به دنبال ارتقای ایمنی سفر گردشگران هستیم.

به گزارش ونگ حسین حسن نژاد در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران اظهار کرد: ۶۰ درصد اقامت گردشگران مازندران در محدوده محمودآباد تا رامسر است.

وی با بیان اینکه گردشگری می تواند بخشی از فرصت های اشتغال پایدار را در مازندران به وجود آورد، افزود: گردشگری در مازندران فقط مربوط به ایام تعطیل نوروز و تابستان نیست بلکه در ایام دیگر سال هم گردشگر داریم اما برای این وضعیت باید برنامه ریزی کرد.

معاون سیاسی استاندار مازندران با اشاره به ویلاسازی شخصی برخی گردشگران در مازندران، گفت: این سوال مطرح است چرا روند ساخت و ساز این افراد کاهش پیدا نمی کند.

این مسئول ادامه داد: باید بر مبنای تحلیل های واقع بینانه، رفتار خود را در زمینه برنامه های حوزه گردشگری تغییر دهیم.

کاهش تصادفات نیازمند فرهنگ سازی است

حسن نژاد با بیان اینکه ۶٫۵ درصد از تردد کشور در مازندران است، خاطرنشان کرد: اگر رشد ورود ۱۵ درصدی گردشگران را مورد توجه داریم، نگاه ما در حوزه راه باید بازنگری شود چرا که به دنبال ارتقای ایمنی سفر گردشگران هستیم.

وی با اشاره به اینکه کاهش تصادفات نیازمند فرهنگ سازی است، افزود: ضمن اینکه این هدف، باید زیرساخت های مورد نیاز را هم داشته باشد.

جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با بیان اینکه جاذبه های فرهنگی و گردشگری مرکز و شرق مازندران، کمتر از غرب استان نیست، گفت: این که چرا جاذبه های این مناطق را مورد توجه قرار نمی دهیم سوال بزرگی است.

مشکلی برای پذیرش گردشگر در مازندران نداریم

وی با اشاره به اینکه بر اساس آمار پزشکی قانونی، در تعداد فوتی های تصادفات، یک مورد کاهش داریم، ادامه داد: این میزان از حجم تردد را در سه درصد از جاده های کشور داریم که با کاهش ۱۹ درصدی تصادفات جاده ای مواجه هستیم در حالی که این رقم در کشور رو به افزایش است.

حسن نژاد با بیان اینکه با جان مردم شوخی نداریم، افزود: پس از پایان کار ستاد سفر، میزان قصور دستکاه ها در بروز تصادفات را احصا و برخورد می کنیم.

وی گفت: ۷۰ درصد از تصادفات مازندران مربوط به افراد بومی است.

این مسئول خاطرنشان کرد: هیچ مشکل جدی برای پذیرش گردشگر در مازندران نداریم.