مدیر کل بهزیستی مازندران خبر داد:

مدیر کل بهزیستی مازندران در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ خانواده زیر پوشش بهزیستی در استان بر اثر سیل اخیر دچار آسیب شده اند اظهار کرد: برای رفع مشکل اشتغال مدد جویان بهزیستی در مجموع ۳۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

به گزارش ونگ سید سعید آرام در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با بیان اینکه در این مدت بازدیدهای خانه به خانه انجام دادیم تصریح کرد: نیازهای روزانه مددجویان مورد ارزیابی قرار گرفت و با تلاش صورت گرفته سعی بر کاهش مشکلات این افراد است.

از ابتدای وقوع سیل در مناطق سیلزده حضور داشتیم

مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: از ابتدای وقوع سیل در مناطق سیلزده حضور پیدا کردیم و توزیع بسته های مواد غذایی گرم، پوشاک و لوازم بهداشتی در اختیار خانوارهای آسیب دیده قرار دادیم .

وی با بیان اینکه سرنوشت معلولان و سالمندان یکی از دغدغه های مجموعه بهزیستی در بحران اخیر بود اظهار کرد: هماهنگی های ضروری صورت گرفت تا به اماکن امن منتقل شوند.

مدیر کل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه همچنین مرکز میان مدت ترک اعتیاد در شهر سیمرغ با خسارت مواجه بود خاطر نشان کرد: که مراجعه کنندگان این مرکز به قائمشهر منتقل شدند.

آرام از آماده باش مراکز تحت پوشش بهزیستی در این مدت خبر داد و گفت : موضوع خاصی در این زمینه نداشتیم و همه خانواده ها را در کنار بستگان نزدیکشان و یا فضایی که آماده کرده بودیم سکونت دادیم و تیم تخصصی هم در خانه های جامعه هدف حاضر شدند.

توزیع بیش از سه هزار بسته مواد غذایی در بین مددجویان بهزیستی

وی با اعلام این که لیست افراد جامعه هدف در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفت، افزود: در این مدت نمایندگان رئیس سازمان بهزیستی کشور هم بازدیدهایی از مناطق سیلزده انجام دادند و بیش از سه هزار بسته مواد غذایی در اختیار خانواده ها قرار گرفت.

مدیرکل بهزیستی مازندران همچنین از توزیع بیش از یکهزار وسیله کمک توانبخشی در اختیار افراد آسیب دیده جامعه هدف این سازمان خبر داد و گفت: جهیزیه برخی نوعروسان هم در سیل از بین رفت که دوباره برای این افراد جهیزیه محیا شد و در اختیار آنها قرار گرفت که از جمله آن سه مورد در شهرستان سیمرغ بوده است.

وی در باره خسارت وارد شده به واحدهای مسکونی افراد تحت پوشش بهزیستی هم توضیح داد: تا پنج میلیون تومان کمک بلاعوض به این خانواده ها تعلق گرفت و ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومان هم تسهیلات ساخت دریافت می کنند.

آرام با اشاره به بازگشایی مدارس از هفته آینده، گفت: برنامه ریزی کردیم لوازم التحریر مورد نیاز این دانش آموزان تهیه شود و در این زمینه کمپین تشکیل شده است.

مدیرکل بهزیستی مازندران افزود: گروههای متشکل از روان شناسان در شهرهای ساری، سیمرغ و میاندورود مشکلات روانشناختی خانواده های سیلزده را مورد ارزیابی قرار می دهند تا از بروز دیگر مشکلات جلوگیری شود.
/ایرنا