وضعیت پروژه های سدسازی در مازندران مطلوب است

      وزیر نیرو با اشاره به اجرای ۶۸ پروژه آبی و برقی در مازندران، وضعیت پروژه های سدسازی در استان را مطلوب توصیف کرد.

  رضا اردکانیان پیش ازظهر پنجشنبه در دومین روز سفر خود به استان مازندران و در حاشیه بازدید از سد گلورد در جمع خبرنگاران با ابراز خرسندی از افتتاح و بهره برداری چند پروژه این استان و اینکه مردم مازندران از به ثمر رسیدن این پروژه ها رضامند هستند، اظهار داشت: توفیقی حاصل شد که با حضور استاندار مازندران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین مربوطه بتوانیم طی این دو روز پروژه هایی را در راستای خدمت رسانی به مردم عزیز مازندران افتتاح کنیم.

وی با اشاره به بازدیدهای صورت گرفته از طرح های اجرا شده در استان مازندران گفت: به طور کلی حدود ۶۸ پروژه آب، برق و فاضلاب با اعتبار حدود ۹۵۰۰ میلیارد تومان در این استان در حال اجراست که بطور متوسط تاکنون۶۰ درصد پیشرفت داشته و امیدواریم تا سال ۱۴۰۰ همه این طرح ها به بهره برداری برسد.

اردکانیان با بیان اینکه اجرای اینگونه پروژه ها تاثیر مهمی در وضعیت استان خواهد داشت اضافه کرد: طی دیروز و امروز از ۱۳ پروژه بازدید لازم به عمل آمد که در این بازدیدها پروژه های افتتاح و به بهره برداری رسید و پروژه های دیگر نیز عملیات اجرایی آن آغاز شد.

وزیر نیرو به پروژه مهم استان اشاره کرد و عنوان کرد: از جمله پروژه‌های مازندران در بخش برق، نیروگاه کاسپین بود که اولین نیروگاه گازی کلاس F کشور محسوب می شود که بیشترین راندمان را خواهد داشت و با توجه به مختصات نیروگاه بویژه در منطقه سرسبز مازندران، بیشترین  سازگاری را با محیط زیست دارد و امیدواریم واحد بخار آن نیز هر چه زودتر مطابق برنامه به مرحله  اجرا دربیاید.

وی ادامه داد: همچنین سه پست به بهره برداری رسید که دستاورد مهمی در کنترل ولتاژ یا کاهش افت ولتاژ برق دارد و می توان در این خصوص گفت که این ۳ پست در جهت آسایش مردم و آسیب ندیدن ادوات برقی نقش بسزایی دارند.

اردکانیان اضافه کرد: در ارتباط با  بخش آب  نیز برنامه ما در این حوزه نیز گسترده است که در حال حاضر دو تصفیه خانه  مهم آب یکی در شهر ساری و دیگری در شهر بابل و همچنین  تصفیه خانه بزرگ فاضلاب  ساری در حال اجرا است و امیدورایم این طرح ها با سرعت بیشتری پیش برود تا مطابق برنامه در آذرماه امسال آنها را به بهره برداری برسانیم.

وزیر نیرو در ادامه مطالب خود گفت: پروژه های سدسازی  استان هم وضعیت خوبی دارد ولی به جهت محدودیت منابع مالی اجرای عملیاتی این پروژه ها با کندی مواجه است که بایستی از طرق مختلف منابع مالی آن هر چه زودتر فراهم شود که الحمدالله با تلاش و پشتیبانی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی که همیشه همگام با وزارت نیرو بوده اند، این مهم در دست پیگیری است.