استاندار مازندران با تاکید بر این که فرماندران در کارآمدی و کارآیی نظام نقش مهمی دارند ، گفت : فرمانداران باید نگاه توسعه منطقه ای را جایگزین نگاه بخشی کنند .

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، محمد اسلامی روز شنبه در دوره آموزشی فرمانداران جدید الانتصاب در دولت دوازدهم در مجتمع آموزشی رفاهی وزارت کشور در ساری ، افزود : برخی از آسیب های ما امروز نتیجه بخشی نگری و نگاه بخشی به مسایل است و باید این نگاه تغییر یابد.
وی ، سعادتمندی انسان ها و آبادانی سرزمین را هدف انقلاب اسلامی برشمرد و یاد آور شد : وجه تمایز جمهوری اسلامی با دیگر حکومت ها، تحقق این هدف عالی و متعالی و سعادتمندی، برون داد و نتیجه رشد یافتگی است.
استاندار مازندران با اشاره به این که این حاکمیت دانایی است که می تواند توانایی ما را موثر و ماندگار کند ، گفت : در این مقطع که ایران اسلامی در حال گسترش بخشیدن به توسعه اجتماعی است ، بیش از هر زمان دیگری باید به دانایی محوری توجه کنیم.
وی با بیان این که امروز همه چیز شفاف است و اطلاعات دیگر نهان و پنهان نیست و مدیریت در یک اتاق شیشه ای صورت می گیرد، افزود : بهنگام بودن، مسلط بودن، بروز بودن و تسلط بر تکنولوژی روز بر اساس اقتضائات زمان و در لحظه، توانِ تصمیم گیری داشتن از لوازم مدیریتی است که تجلی آن در فرمانداران باید مشاهده شود.
نماینده عالی دولت در مازندران با بیان این که فرمانداران نقش و جایگاه بسیار مهم و تعیین کننده ای دارند ، گفت : متاسفانه در دوره های گذشته به این نقش و جایگاه درست و عمیق نگاه نشده و تنها به برخی فعالیت ها محدود شده است و آسیب های اجتماعی و سهم آن در مقبولیت و عدم مقبولیت اجتماعی از جمله مصادیقی است که توجه به آن در گذشته کافی نبوده است.
وی با اشاره به این که نیاز داریم با کارآمدی به توسعه مقبولیت اجتماعی دست پیدا کنیم ، افزود : کارآمد سازی نظام و به حرکت درآوردن دستگاه حاکمیتی در جغرافیای شهرستان، نقشی است که فرمانداران بر عهده دارند.
مقام عالی دولت در مازندران با بیان این که برخی از آسیب های ما امروز نتیجه بخشی نگری و نگاه بخشی به مسایل است، یاد آور شد: بسیاری از مشکلات ما امروز ناشی از توسعه ای است که کمتر مورد مطالعه قرار گرفته و خود بصورت آسیب جلوه گر شده است.
استاندار مازندران با اشاره به این که نگاه توسعه منطقه ای امروزه به صورت یک نگاه غالب در دنیا درآمده است و باید نگاه توسعه منطقه ای جایگزین نگاه بخشی شود ، افزود : با یک نگان کلان و متمرکز و بهره گیری از قدرت مدیریتی با انعطاف مناسب می توانیم از چالش ها عبور کنیم.
اسلامی با اشاره به این که چالش های پیش بینی نشده را تنها با ارتقاء قدرت پیش بینی و پیشگیری می توان مدیریت کرد، گفت: تحقق این مهم نیاز به آگاهی دارد و آموزش و توسعه و تبادل تجربیات یکی از ضرورت هاست.
استاندار مازندران با بیان این که در سال چهلم از عمر انقلاب اسلامی، مطالبات اجتماعی هر روز رو به تزاید است و گسترده تر می شود، عنوان کرد: منابع دولت محدود است. ورود دادن مردم به امور و پیاده کردن سیاست های موثر در نقش پذیری مردم بویژه پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی که می تواند مردم و منابع مردمی را بسیج نماید، نقشی است که فرمانداران باید آن را به نحو شایسته ایفا نمایند.
اسلامی، ریل گذاری برای رفع دغدغه های اصلی مردم در سال ۹۷ را یک ضرورت برشمرد و گفت : این که مردم بتوانند موضوعاتشان را درسیستم مدیریتی کشور براحتی دنبال کنند و میز خدمت مورد تاکید رییس جمهور در راستای تکریم ارباب رجوع در ادارات شکل بگیرد، یک اقدام مهم در این راستاست.
وی با بیان این که فرمانداران در جهت اجرای میز خدمت و هدایت دستگاه ها برای که در پاسخگویی سریع به مردم نقش موثری دارند، افزود: اشراف و آگاهی بر مسایل بین المللی برای نظام مدیریتی داخل کشور نیز از دیگر رسالت های مهم است.
او ادامه داد : القائاتی که دشمنان بر اساس اهداف شوم خود در بخش های مختلف از جمله اتهام ساخت بمب هسته ای علیه نظام جمهوری اسلامی می نمایند، از جمله مسایلی است که نیازمند آگاهی و روشنگری است تا مانع چالش های جدید برای کشور شود. استاندار مازندران گفت : مهم ترین و بزرگ ترین دستاورد برجام، رفع اتهام ساخت بمب اتمی از ایران اسلامی و بسته شدن پرونده پی ام دی بود که کمتر به آن توجه شده است.
اسلامی افزود : اشراف به الزامات سیاست بین الملل و سیاست داخلی، قدرت مدیریتی و کارآمدی مدیریتی را روزافزون می کند تا بتوانیم در برابر چالش های جدیدی که دشمنان با خدعه ها و نیرنگ های خود در تلاش برای ایجاد آن هستند، بایستیم و از القائات و تلاطمی که دشمنان می خواهند در بازار و اقتصاد ما ایجاد نمایند، پیشگیری کنیم.
وی با اعلام این که نرخ ارز و تلاطم ایجاد شده در بازار ارز از جمله مواردی است که در همان راستا قرار دارد ، گفت : ایجاد و گسترش نارضایتی اجتماعی از جمله اهداف اصلی دشمنان از القائات نادرست در خصوص جمهوری اسلامی است .
اسلامی تاکید کرد : بین القائات دشمنان و توسعه نارضایتی اجتماعی در کشور رابطه مستقیم وجود دارد، لذا باید هوشیاری ما برای مبارزه با نقشه های دشمنان روزافزون باشد و با پاسخگویی بهنگام و ارتقاء خدمات به آنان رضایتمندی را در مردم افزایش دهیم و با اشراف کامل به امور و با چشم باز مراقب باشیم تا نارضایتی اجتماعی را دامن نزنند.
دوره آموزشی فرمانداران جدید الانتصاب در دولت دوازدهم صبح امروز شنبه در مجتمع آموزشی رفاهی وزارت کشور در ساری آغاز به کار نمود و به مدت یک هفته ادامه دارد.