در حالی چهار روز تا پایان نخستین ماه بهار زمان باقی مانده است ، بارش برف شدید جاده های مازندران را یکشنبه شب زمستانی کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، هم اکنون محورهای کندوان ، هراز و سوادکوه که مازندران را به پایتخت کشور و جاده کیاسر که ساری را به استان سمنان وصل می کند ، طبق گزارش مرکز مدیریت راههای مازندران برفی است و ترافیک در این محورها به خصوص کندوان نیمه سنگین است.
بر اساس گزارش هواشناسی مازندران ، بارش برف و باران همراه با کاهش محسوس دما تا ۲۴ ساعت آینده در این خطه شمال کشور ادامه خواهد داشت.
مدیر راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران یکشنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت که بارش برف در تمام محورهای این استان از یک ساعت قبل شروع و همچنان نیز ادامه دارد.
عباسعلی نجفی افزود : بیشترین بارش برف در محور کندوان ( چالوس- کرج) در محدوده سیاه بیشه تا تونل کندوان است.
وی گفت : محورهای هراز ( آمل- تهران) ، سوادکوه ( قائمشهر- تهران) و ساری- سمنان در محدوده کیاسر نیز به صورت خفیف بارش برف دارد.
نجفی افزود : گروههای راهداری مستقر در گردنه های برفگیر برای برفروبی و استمرار تردد خودروها در منطقه حضور دارند.
مدیر راهداری مازندران از رانندگان خواست تا در صورت تردد در محورهای این استان زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند.
مازندران ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر جاده دارد که سه هزار و ۶۰۰ کیلومتر آن را جاده اصلی تشکیل می دهد که هراز پرترافیک ترین محور این خطه شمال کشور است.
طبق گزارش راه و شهرسازی ۶۰۰ کیلومترمحورهای اصلی مازندران دامنه برفگیر دارد و در زمستان سال گذشته ۳۳ گروه با حدود ۳۳۰ نیرو و ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات زمستانی به این محورها اعزام شدند که بخشی از این نیروها همچنان در این گردنه ها حضور فیزیکی دارند.