« معاون زراعت » جهاد کشاورزی مازندران منصوب شد

رییس سابق روابط عمومی جهاد کشاورزی مازندران، معاون زراعت این سازمان شد.

مهدی خلیلی که از فعالان رسانه ای، خوشنام و کاربلد استان و توانمند و آشنا به بخش کشاورزی است، در پنج سال متوالی که رییس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان بود توانست هر سال به عنوان روابط عمومی برتر در کشور معرفی و تجلیل شود.

این کارشناس ارشد زراعت که ابتدای کار خود را در زمان ورود به جهاد کشاورزی از کارشناس ترویج دهستان زیارتکلا در منطقه محروم هزارجریب نکا شروع کرد، پس از سه سال به معاون فنی جهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه ارتقاء داده شد و با توانمندی هایی که سازمان جهاد کشاورزی از این جوان آشنا به بخش کشاورزی سراغ داشت وی را به عنوان رییس اداره روابط عمومی این سازمان عریض و طویل انتخاب کرد.

به درستی که خلیلی توانست از این انتخاب و مسوولیت دشوار، سربلند بیرون آید و با تعامل و همکاری خوب تمامی رسانه ها، در برابر هجمه های فراوانی که بخش کشاورزی وارد بوده و هست مشاور خوبی برای رسانه ها باشد و علیرغم تمام کاستی ها، تمام قد از بخش کشاورزی مازندران دفاع کند.

بعید است جهاد کشاورزی استان بتواند براحتی نیرویی زبده و توانمند را برای ارتباط با رسانه ها و اقناع افکار عمومی پیدا کند چراکه خلیلی در عین جوان بودن، دارای انگیزه و انرژی بالا، آشنا به کار، مسلط به هنر روابط عمومی و متخصص در حوزه کشاورزی بود.

هرچند در همین مدت کوتاه که خلیلی از روابط عمومی کنار گذاشته شد، ضعف های روابط عمومی بخش کشاورزی کاملا مشهود و نمایان شده است و به صراحت می توان گفت ارتباط با رسانه ها و افکار عمومی جامعه به پایین ترین سطح خود رسیده است.

جهاد کشاورزی استان نتوانست چشم خود را بر این نیروی توانمند که شناخت جامعی به موضوعات و مسایل بخش کشاورزی دارد ببندد و از وی در حوزه تخصصی بخش زراعت و به عنوان معاون این مدیریت بهره گیری کرده است.

حال جهاد کشاورزی باید به دنبال نیرویی باشد که علاوه بر تخصص و تجربه و تسلط بر آمار و اطلاعات این بخش مهم، به عنوان سدی محکم در برابر فشار رسانه ها و انتقاد از ضعف های سازمان جهاد کشاورزی باشد./شمال نیوز