به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل راه‌آهن شمال، یوسف گران‌پاشا در حاشیه بازدید هیئت روسی از پروژه برقی‌سازی مسیر ریلی گرمسار  – اینچه برون اظهار داشت: شبکه ریلی یکی از شریان‌های مهم اقتصادی در کشورهای توسعه یافته محسوب می‌شود.

وی افزود: راه آهن با جابجایی تعداد زیاد مسافر و حجم عظیم بار سهم عمده‌ای را در کاهش مصرف انرژی، کاهش ترافیک و خطر تصادف دارد.

گران پاشا بیان کرد: با برقی‌کردن خطوط ریلی در منطقه شمال که دارای موقعیت جغرافیایی خاص با شیب بالا است، مدت زمان سیر قطار‌ها در مسیر کاهش چشمگیری خواهد یافت.

وی بیان کرد: با این اقدام در آینده‌ای نزدیک قطارهای باری به‌صورت برنامه‌ای و منظم سیر خواهند داشت و تعهد زمان سیر برای قطارهای بار‌، همچون قطارهای مسافری منظم‌تر از پیش خواهد بود.

گران پاشا با بیان اینکه راه آهن رسالت بزرگی در حوزه بار و مسافر دارد، تصریح کرد: با برقی‌سازی این مسیر و افزایش ظزفیت خط، شاهد افزایش سرعت قطارها در راه آهن شمال خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه بخشی از اصلاحات مورد نیاز در حوزه علائم و تونل‌ها انجام شده است، گفت: برقی‌سازی علاوه بر افزایش ظرفیت حمل بار، آلودگی صوتی و زیست محیطی بسیار کمتری دارد و مصرف سوخت مایع را به صفر می‌رساند.

گران پاشا، مجموع طول این مسیر را ۴۳۰ کیلومتر اعلام کرد و گفت: از این مسیر ۳۳۱ کیلومتر در حوزه کاری اداره کل راه آهن شمال قرار دارد.