معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی تا اواسط هفته جاری جو نسبتاً پایداری در آسمان استان حاکم است.

به گزارش ونگ وا، احمد اسدی، اظهار کرد: بیشینه دمای هوای مازندران طی ۲۴ ساعت گذشته از ساری با ۱۸ و قائم‌شهر، آمل و پل‌سفید با ۱۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دما نیز از بلده با ۹ و کجور با ۴ درجه سانتی‌گراد زیر صفر گزارش شد.

وی با اشاره به اینکه کمینه دمای هوای ساری صبح امروز به صفر درجه رسید، افزود: در مناطق ساحلی و جلگه‌ای کمینه دمای هوای دشت‌ناز به یک درجه زیر صفر رسیده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، تا اواسط هفته جاری جو نسبتاً پایداری در آسمان استان حاکم بوده و انتظار داریم هوایی عمدتاً آفتابی را شاهد باشیم.

اسدی درباره وضعیت دمای هوای مازندران، افزود: طی اواسط هفته آینده انتظار داریم حداکثر دما افزایش نسبی پیدا کند.

وی یادآور شد: با توجه افزایش نسبی حداکثر دمای هوای مازندران تا اواسط هفته جاری و به‌دلیل شکل‌گیری جریانات جنوبی انتظار داریم شاهد کاهش نسبی رطوبت و وزش باد گرم به‌ویژه در ارتفاعات استان باشیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران ادامه داد: این وضعیت هوا فرصتی بوده برای کشاورزان تا برای بخش‌های مختلف برنامه‌ریزی کنند.

اسدی در پایان گفت: دریای مازندران در این مدت به‌صورت موج کوتاه پیش‌بینی می‌شود.

فارس